Toate inițiativele PSRM votate în Parlament sunt rezultatul comunicării cu cetățenii, inclusiv cu locuitorii raionului Briceni, acesta a fost mandatul alegătorilor pe care l-am realizat conștiincios. Declarația a fost făcută de președintele Parlamentului, Zinaida Greceanîi, în cadrul unei vizite în raionul Briceni.
Deputatul PSRM a avut întrevederi cu locuitorii din mai multe sate din raion cu care a discutat despre ce au reușit să facă socialiștii în cei doi ani de activitate în Parlamentul de legislatura a X-a, despre inițiativele economice și sociale, de implementarea cărora în primul rând aveau nevoie cetățenii, în special în condițiile pandemiei.
În cadrul discuției cu Zinaida Greceanîi cetățenii și-au exprimat totala încredere că echipa de profesioniști a Blocului Comuniștilor și Socialiștilor va putea identifica soluții reale pentru toate problemele societății.
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/191298700_4020020731416923_1537565206854815980_n-1024x682.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/192235503_4020021198083543_6628583290058215400_n-1024x703.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/192463584_4020021321416864_326710295748856052_n-1024x712.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/191047717_4020021314750198_927181776000748277_n-1024x682.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/188785731_4020021324750197_8124843854539539988_n-1024x768.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/190579534_4020021521416844_8684280632005438691_n-1024x768.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/192180605_4020021574750172_4418328876472562424_n-1024x768.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/190616638_4020021641416832_2634893083759315497_n-1024x768.jpg)
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/05/190553609_4020021724750157_1647407312905742781_n-1024x768.jpg)
0 Comment