Arcadie Barbăroșie, directorul Institutului de Politic Publice (IPP), a fost prins cu minciuna.
Astăzi, în cadrul unei conferințe de presă, în care prezenta Barometrul Opiniei Publice – iunie 2020 (BOP), pe monitor au apărut infografice cu rezultatele studiului despre încrederea în partidele politice din Republica Moldova. Prezentând cifrele, Barbăroșie a sesizat că în tabel lipsește Partidul Acțiune și Solidaritate, condus de Maia Sandu. „Eu am amuș o să corectez acest răspuns”, a spus directorul IPP și a propus să se treacă peste acest capitol din studiu. Ulterior, presei i-au fost prezentat alte cifre, potrivit cărora PAS se bucură de cea mai mare încredere a cetățenilor.
Amintim că Arcadie Barbăroșie este soțul Danielei Terzi Barbăroșie, a fost membră a Biroului Politic PAS.
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2020/07/106659277_275048820271085_3955315136043074626_n.jpg)
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2020/07/106510283_275346497217951_3108066431589607758_n.jpg)
0 Comment