Gafă de proporții la Președinție. Șefa statului, Maia Sandu, a înmânat Diplome elevilor eminenți din țară, din numele președintelui țării. Doar că numele președintelui Republicii Moldova, în diplomele semnate de Maia Sandu, este Igor Dodon, transmite canalul de Telegram INDEX. O elevă, laureată a acestei diplome, a publicat poza cu aceasta pe facebook, însă la scurt timp a șters postarea. Președinția deocamdată nu a venit cu vreo explicație.
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2021/07/photo_2021-07-15_08-44-50.jpg)
Maia Sandu le-a acordat absolvenților diplome semnate de Igor Dodon
![](https://stiridinmoldova.md/wp-content/litespeed/avatar/416fe7cdb72691419a7f860943e0f37d.jpg?ver=1722024847)
0 Comment