Liftul pentru accesul persoanelor cu nevoi speciale e aproape instalat în Primăria capitalei. Despre aceasta anunță Ion Ceban, candidatul socialiștilor la funcția de primar al municipiului Chișinău, transmite stiridinmoldova.md cu referire la oficial.md.
Ceban a publicat și două fotografii care demonstrează că instalarea e în proces.
De menționat, liftul e instalat la inițiativa PSRM, din iunie anul trecut. Atunci ei menționau că e nevoie de 300 de mii lei, alocate din bugetul pentru reparația Primăriei.
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/10/72972692_461486727788541_8282364948777009152_n.jpg)
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/10/72451150_461486681121879_2011139988497891328_n.jpg)
0 Comment