În calitate de absolvent al UTM, Marin Ciobanu s-a declarat mândru să reprezinte Asociația Patronală din Industria Prelucrătoare (APIP) la Expoziţia lucrărilor studenţeşti „Creaţia deschide Universul-2019”, transmite stiridinmoldova.md.
Impresionat de prestația lucrărilor etalate, împreună cu o echipă de specialiști, directorul APIP Marin Ciobanu a desemnat 5 exponate, oferind în semn de apreciere premii bănești autorilor acestora:
#1. Sistem de poziționare a bateriilor solare după soare;
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/04/1-1.jpg)
#2. Self-Driving Car;
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/04/2-2.jpg)
#3. Sistem automatizat de monitorizare a creșterii plantelor;
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/04/6-16-1.jpg)
#4. Sistem de sortare a deșeurilor;
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/04/4-1.jpg)
#5. Colecția excepțională a Facultății Textile și Poligrafiei, printre care rochia cu LED-uri și cea realizată din 4 000 de bolduri.
![](http://stiridinmoldova.md/wp-content/uploads/2019/04/5-1.jpg)
„Vreau să-l felicit pe domnul rector Viorel Bostan și echipa UTM cu ocazia acestui excepțional eveniment. Este un semnal important pentru tineri, un început solid în conlucrarea cu mediul de afaceri”, a declarat în context Marin Ciobanu.
0 Comment